YAŞAM

Her Kadın Bir Renktir!

By  | 

Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası bir gün olarak kutlanan 8 Mart Kadınlar Günü’nün tarihçesi 1957 tarihide hüzünlü bir olaya dayanıyor. New York’ta 40.000 işçinin daha iyi koşullar altında çalışmak için başlattığı grev felaketle sonuçlanmış , 1910 yılında 8 Mart bu üzücü olayı anma günü olarak oybirliği ile kabul edilmiştir.

Türkiye’de de ilk kez 1921 yılının 8 Mart’ında kutlanan Dünya Emekçi Kadınlar Günü; zaman içerisinde değişikliğe uğrayarak çalışan, çalışmayan hayatın pek çok noktasına dokunan her kadının günü olarak anılmaya başlanmıştır.

Yeryüzüne geldiği ilk günden beri var olduğu çevreyi emekleriyle daha da güçlendiren her kadın bizim için eşi benzeri olmayan bir renk. Asalet, başarı, hırs, inanç ve güven başta olmak üzere tek bünyede birden fazla değeri taşıyan kadınlar, gökkuşağının en güzel tonlarını oluşturuyorlar.

Asaleti temsil eden mor mu yoksa 7/24 mutluluğa giden yolu temsil eden pembe mi? Evet bir kadını tek bir renkle anlatmak imkansız olsa da elbet içindeki kişiliği en iyi yansıtan bir renk vardır.

O rengi bulmak için senin için hazırladığımız rehbere göz atmaya ne dersin?