YAŞAM

İlham Veren Anneler

By  | 

Hemen hemen hepsi kariyerinin zirvesinde olsa da annelik yanları da ağır basan ünlü isimler, hepimize “Süper Anne” olma konusunda ilham veriyor. Uzun set saatleri ya da uymaları gereken bürokrasi kurallarına aldırış etmeden kendi tarzlarını yaratan bu isimler UNICEF ve benzeri hayır kuruluşlarında da iyi niyet elçisi olarak çalışarak asıl zenginliğin kalpten geldiğine inanıyorlar.

İşte anneliğin sadece doğurmak olmadığını bize gösteren ve her yaptıklarıyla ilham kaynağı olan o isimler:

1. Angelina Jolie

Hareketli geçen genç yıllarının ardından Brad Pitt’le tanışan ve kısa sürede hayır işleri alanında pek çok başarılı projeler yapan Angelina Jolie, 6 çocuğu ile bizi kalabalık aile olma konusunda cesaretlendiriyor. İlk çocuğu Maddox’aevlat edinme yoluyla 2002 yında sahip olan güzel oyuncu, daha sonra 2005 yılında Zahara’yı da ailesine kattı. Brad Pitt ile tanıştıktan sonra ondan üç cocuk sahibi olan Jolie, 2007’de de Pax’i kalabalık ailesine kattı.

UNICEF’in iyi niyet elçisi olan güzel oyuncu, açlıkla mücadele için büyük çalışmalar yürütüyor. Brad Pitt ile evlenirken giydiği gelinliğinde çocuklarının çizimlerine yer veren Angelina, kendi kişiliklerini oluşturmalarına izin verdiği sistemle hepimize özgürlük konusunda ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

2. Madonna
80’li yıllarda en popüler dönemini yaşayan ikon denilince ilk akla gelen isim olan ve hala müzik piyasasında rakipsiz olan Madonna, yoğunluğu arasında dört çocuğunun yanı sıra hayır işlerine de vakit ayırıyor.

Ailesinde iki çocuğun fizyolojik iki çocuğunda manevi annesi olan başarılı sanatçı, 2006 yılının Ekim ayında Malawi’de katıldığı bir yetimhanenin açılışında David Banda Mwale’yi evlat edindi. Beklenilenin aksine otoriter bir anne olan Madonna, açlıkla mücadele eden isimlerin başında geliyor.

gorsel2

3. Kate Middleton
21. Yüzyıl’ın peri masalını yazan Kate Middleton, Cambridge Düşesi ve Kraliyet Ailesi’ne mensup olmasına rağmen çocukları ile birebir kendi ilgileniyor. Lady Diana hayranlığı ile de bilinen Middleton, kendisinde beklenilenin aksine oğlu Prens George ve Prenses Charlotte’u dadılara emanet etmiyor.

Her daim güler yüzü ve samimiyeti ile dikkatleri üzerine çeken Middleton, eşi Prens William ile de 3. Dünya Ülkelerini gezerek ihtiyacı olan çocuklara yardım ediyor.

gorsel3

4. Heidi Klum

Victoria’s Secret’ın uzun süre baş meleklerinden olan Klum, kusursuz fiziğinin yanı sıra kalabalık ailesiyle de ilham kaynağımız olmaya devam ediyor. Dört çocuklu kalabalık bir aileye sahip olan Klum, üç biyolojik çocuğunun ardından 2009 yılında Leni’yi evlatlık edindi.
Dünya çapında açlıkla mücadele eden isimlerden biri olan Heidi, söz konusu çocuklar olduğunda elinden gelenin de fazlasını yapmak istediğinin altını çiziyor.

gorsel5

5. Victoria Beckham

İş hayatı , evlilik ve çocuk üçgeni arasında kurduğu denge ile ayakta alkışlanmayı hak eden Victoria Beckham’ın eşi David Beckham’dan dört çocuğu bulunuyor. Tasarımcı kimliğinin yanı sıra anneliği ile de bilinen güzel tasarımcı, dadısız yetiştirdiği çocuklarını her anlamda destekliyor.

gorsel4