YAŞAM

Tatilde Yapılmaması Gerekenler

By  | 

Bugüne kadar tatil bavulu nasıl hazırlanır? Yazın hit mekanları nereler? gibi sorularla sık sık karşılaşıp milyonlarca tüyo sayesinde bu konuda uzman haline geldiğinize eminiz. Peki hiç yapmamanız gerekenleri kendine sorduğunuz oldu mu ?

Tatil pozitif düşüncelerle özleştirildiği için sanırız hiçbirimiz tatilimizin bize işkenceye dönmemesi için nelerden uzak durmamız gerektiğini düşünmedik. Ancak rahatlamayla beraber gelen abartılı hareketlerin güzel anılardan daha çok hatırlamak istemeyeceğiniz anlara dönüşebileceğini unutmamanız gerekiyor.

Peki tatilde abartıya kaçmaman gereken hareketler neler?

1- Fazla yanmayın söz olur
Tamam kabul edelim kemik sağlığı için vücudumuzun D vitamini alması önemli ancak aşırı bronzluğun tüm dünyada artık cehalet sayıldığını biliyor muydunuz? Ayrıca bu sene oldukça trend olan mayolarla yanarak kendinizi komik duruma düşüreceğiniz yanıklara da sahip olmak istemezsiniz.

2- O Mesajın Arkasından Gitme Dur Diyemediniz

Kız ya da erkek arkadaşlarınızla çıkacağınız tatillerde geceleri hit mekanları ziyaret edeceğinizden şüphemiz yok ancak sizi bir konuda uyarmak istiyoruz. Fazla eğlenceyle birleşen şarkılar, hele bir de sizde anısı varsa, içinizde ayrıldığınız sevgilinize mesaj atma isteği doğurabilir ancak eminiz gün ışıdığında bu kararınızdan dolayı kendinizi suçlayacaksınız. Pişmanlıklardan uzak durmak için en iyisi siz telefondan uzak durun ve yeni bir yaz aşkına doğru yelken açın.

giphy

3- Kafanız İyi Dünya İyi
Bütün kış çalıştınız, sağlam kafa sağlam vücutta olur dediniz ve muhtemel sağlıklı beslenmenin dibine vurdunuz … E doğal olarak da şimdi biraz eğlenme zamanı! Daha gündüzden sizi akşama hazırlayan beach-party’lerin sınırsız bir eğlencenin kapılarını açtığını biliyoruz ama güneşle birleşen fazla alkolün sizi bütün tatilden alıkoyacağını da unutmayın.

4- Makyaj Güzeli Seçildiniz, Tebrikler
Kışın makyaj yapmaktan hoşlanıyor olabilirsiniz ama yaz aylarında abartılı bir görüntüyle herkesin dalga konusu olabileceğinizi unutmayın. Tatilcilerin sadeleşmeyi tercih ettiği ve bronzluğun tadını çıkardığı bu dönemlerde bir allık ve rujla güneşlenmenin nimetlerinden yararlanın. Aksi takdirde özellikle deniz kenarında yaptığınız abartılı makyajla sosyal medya konusu olabilirsiniz.

giphy 2

5- Ayaklarınıza Bir Dur Deyin!

Tamam çok bakımlı olabilirsiniz ve ayak yapısı konusunda rakipsiz olduğunuzu herkese göstermek istiyorsunuz ama takipçilerinizin bunu istediğine emin misiniz?  Selfie akımının peşinden felen footselfie’yi lütfen sakince bir kenara bırakın ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayın. Pek çok kişinin bundan rahatsız olduğunu ve takip ettiği kişiyi engellemeye kadar gidebildiğini biliyor musunuz?

Bırakın ayaklarınız yalnızca denizde özgür kalsın …