YAŞAM

Tatile Çıkacaklar İçin İhtiyaca Göre Bavul Seçimi

By  | 

Tatile çıkarken seçeceğiniz doğru bir bavul, seyahat boyunca en büyük yardımcınız oluyor. Dilediğiniz her şeyi rahatlıkla sığdırabileceğiniz, aynı zamanda size fazladan yük olmayacak bir bavul ile tatiliniz boyunca rahatlığın keyfini çıkarabilirsiniz. Doğru bavulu bulmak için de dikkat etmeniz gereken birkaç püf noktası var.

Boyut, taşıma koşulları ve genişlik; en konforlu ürünü belirlemek için göz önünde bulundurmanız gereken unsurlar. Ayrıca tarzınızı ve zevklerinizi ortaya koyacak görünüm ve tasarımlar da bavul seçerken aklınızda bulunması gereken detaylar arasında yer alıyor. 

Tatile Göre Bavul Seçimi 

Yılın yorgunluğunu atmak, dinlenmek ve rahatlamak için iyi bir fırsat olan tatil günlerinizde, hiçbir eşyanızın eksik olmasını istemiyorsanız size yetecek büyüklükte bir bavul seçmelisiniz.

Bununla birlikte yollarda size büyük bir külfet haline gelecek, taşınması zor, ağır bavullardan da kaçınmalısınız. Bu nedenle tatil için bavul seçmeden önce ilk olarak nasıl bir tatil planladığınızı düşünmelisiniz.  

Kültür tatilleri, deniz tatilleri, kamp ya da kış tatilleri için tercih edilecek farklı giysi, araç ve gereçler için uygun bir bavul bulabilirsiniz. Örneğin; ince giysilerin tercih edildiği deniz tatili için küçük, şirin ve bolca ufak göz barındıran bir bavul tercih edebilirsiniz.

Maceracı ruhunuzu ortaya koyan bir kamp tatili içinse, ek malzemelere gereksinim olduğundan sporcu tarzında, daha büyük ve işlevsel bir ürün seçerek dilediğiniz her şeyi kolayca tatilinize taşıyacak ortamı yaratabilirsiniz. 

Ulaşım Şekline Göre Bavul Seçimi 

Tatile giderken hangi ulaşım aracını kullanacağınız da bavul seçiminizde etkili olacaktır. Kendi aracınızı kullanarak gidecekseniz, yanınıza dilediğiniz her şeyi alabileceğiniz irili ufaklı birkaç bavul ile yola çıkabilirsiniz. Bu noktada tekerlekli bavulların yanında uzun saplı seyahat çantalarını da tercih edebilirsiniz. 

Uçak yolculukları için ise kuşkusuz ki, minimal seçimler ideal olacaktır. Ayrıca tek bir bavula uygun yerleştirme yöntemi kullanılarak birçok şey sığdırmak ve sınırlı sayıdaki el bagajını da en iyi şekilde değerlendirmek için küçük bir bavul tercih etmeyi de düşünebilirsiniz. Uçakla yapacağınız yolculuklarda bavul sayısını azaltmak, havaalanında geçirilecek fazladan dakikaları önlemek için iyi bir çözüm. 

Trenle tatile gidiyorsanız, oldukça kullanışlı ve çok şey sığdırabileceğiniz tarzda bir bavul seçmelisiniz. Zira trenler bagaj alanları oldukça kısıtlı ulaşım araçları. Bu nedenle tatile giderken yolculuk sırasında sorunlarla karşılaşmamak ve yalnızca tatilin heyecanını düşünmek için tekerlekli, kolay taşınabilir ve küçük bir bavul sizin için ideal olacaktır. 

Her Tatil İçin İşlevsel Seçimler 

Her ne koşulda olursa olsun iyi ve kullanışlı bir bavulda olması gereken birtakım ortak özellikler bulunuyor. Bu özelliklere ait bir ürün sayesinde her türlü tatilde bavulunuzu rahat rahat kullanma şansına sahip olabilirsiniz. 

İlk olarak bavulun geniş hacimli olması gerekiyor. Esnek ve katmanlı bavullar bu noktada çok eşyayı en ergonomik biçimde taşımak için imkan yaratıyor. Bavul içindeki esnek file tasarımları küçük eşyalar, ayakkabı ya da kişisel bakım malzemeleri gibi ürünleri sorunsuz bir şekilde muhafaza etmek için uygun oluyor.

Bavulların iç ve dışlarında yer alan ek cep ve gözler ise bavula yerleştirilecek eşyaların arttırılması için olanak sağlıyor. 

Bavul Seçimi İle İlgili Merak Edilenler

1. Plastik kasa bavullar mı, kumaş kasa bavullar mı daha kullanışlıdır?

Plastik kasalar, sarsıntı ve darbelere karşı daha dayanıklıdır. Bu nedenle korunması gereken eşyalar taşınacağı zaman ilk tercih haline gelir. Kumaş kasa bavullar ise hafiflikleri ile ön plana çıkar. Bu noktada bavul seçiminde bu etkenleri göz önünde bulundurabilirsiniz. 

2. Hangi tekerlek mekanizması, kullanım için daha konforludur?

Dört tekerlekli mekanizmalar eğme zorunluluğu doğurmadığından daha kullanışlıdır. 

3. Tatile giderken sırt çantasını bavul olarak kullanabilir miyim?

Az eşyayla çıkılan tatiller için özelleştirilmiş sportif tasarımlı ve çekçekli sırt çantaları farklı tatil planlarında bavul olarak kullanılmaya uygundur.